Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Hello world!

27 stycznia @ 20:38

Tematy prelekcji:

Orchestrate your choregraphy – Daniel Pokusa

Systemy rozproszone powróciły do łask, podejścia takie jak mikrousługi czy CQRS są dziś na ustach wszystkich. Jak z pojedynczych usług dostarczających jedną funkcjonalność zbudować wartość dla użytkownika i biznesu? Co z tym wszystkim ma wspólnego orkiestra i balet oraz jak należy formować swój kod? To pytania na które postaramy się odpowiedzieć podczas tej prezentacji.

Polyglot persistance – Wiktor Sztajerowski

Relacyjny model danych Edgara Franka Codda? Iloczyn kartezjański, algebra releacji, teoria zbiorów, język SQL? W świecie skalowalnych usług, miliardów użytowników i Big Data to za mało. Przyjdź i posłuchaj o innych modelach danych i o tym, jak w jednym systemie może koegzystować wiele różnych baz danych oraz jakie korzyści i zagrożenia to za sobą kryje.

Eklektyzm czy puryzm – dwa podejścia do architektury systemów – Grzegorz Futa

Szara codzienność przetykana kolorowymi karteczkami na tablicy obrazującej stan zaawansowanie projektu. Commit, bugfix, build, release – cegła za cegłą. Mozolne budowanie ścian i całych budynków. Jesteśmy Mateuszami Birkutami na miarę naszych czasów. Kolejny system realizujący potrzeby klienta bądź właśnie… nie realizujący. Bo już w tej chwili wiemy, że to co zrobiliśmy teraz w kolejnej wersji oprogramowania zostanie usunięte. Albo będzie przebudowane, bo okazuje się, że nie będzie: wystarczająco wydajne, elastyczne, utrzymywalne, realizowało potrzeby klienta*. Coś, co w innych obszarach architektury budynków wydaje się nieprawdopodobne, w IT jak najbardziej możliwe – np. dołożymy piwnicę zaraz po tym jak ukończymy dach. Czy jest to dopuszczalne czy też możemy odmówić wykonania bez powoływania się na klauzulę sumienia? Jakie rozwiązania są akceptowalne? Na ile można pozwolić sobie na wykonanie patchworku i to w taki sposób, żeby nie powstał kicz-prowizorka i jednocześnie materiał wytrzymał obciążenia?

Sagi, strumienie, reaktywność i inne buzwordy – Jarek Pałka

Od lat 50tych systemy przetwarzające duże ilości danych były skazane na tzw. przetwarzanie wsadowe (ang „batch processing”). Czasy się zmieniły, jak i ilości danych z którymi mamy do czynienia oraz oczekiwania użytkowników co do czasów dostępu. Jak Allegro i inni radzą sobie z tysiącami zdarzeń na sekundę? Postaramy się pokazać, że małżeństwo sag, strumienie, reaktywności i „in-memory data grids” mogą nam tylko wyjść na dobre.

Architecture Kata – Jarek Pałka

Warsztaty dla najlepszych uczestników – o udziale zadecyduje konkurs

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.rejestracja.britenet.com.pl/

Szczegóły

Data:
11 grudnia 2017
Czas:
08:30 - 17:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://rejestracja.britenet.com.pl

Organizatorzy

Britenet Sp. z o.o.
Grupa XOR

Miejsce

Politechnika Świętokrzyska
aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
Kielce, świętokrzyskie 25-314 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://tu.kielce.pl